НовиниРозслідування

Збройний конфлікт у Віті-Поштовій

Близько 13.20 біля східного кордону земель військової частини А-0799 прозвучали вибухи. Люди, котрі мають певні знання в тому, сказали, що застосовувалися шумові гранати.

341K

Я прибув на місце в 13.35 та побачив там групу людей, декотрі із них були у спецформі. Після проведених переговорів вдалося з’ясувати, що новоспечений власник 0,1 гектарів Кондрашин Олександр Миколайович вирішив таким чином реалізувати своє право на землю, котру йому особисто дав Шульган.

Пан Кондрашин був на місці із кількома людьми, котрі мали признаки носіння вогнепальної зброї та приїхали із цим паном допомогти відстояти свої інтереси. Також серед цих людей був юрист та наш місцевий атошник Іванчук Микола, котрий теж буцім-то має земельну ділянку на території, котра вже більше 35 років обробляється членами сімей жителів військового містечка.

На моє питання що саме вони хочуть сьогодні зробити, юрист відповів, що власник має бажання почати будівництво житлового будинку. Я йому зауважив, що потрібно уважно готуватися та читати документи, бо ця земельна ділянка виділена для ведення особистого селянського господарства. Не думаю, що пану Олександру є час займатися селянським господарством.

Я взяв на себе відповідальність та розповів цим людям, котрі дійсно провели багато часу в бойових діях (пан Кондрашин показував глибокі рани на правій нозі, котрі він отримав у результаті поранення), що голова Шульган спеціально використав їх для вирішення своїх інтересів. Вони були дуже сильно здивовані узнати, що товариш Шульгана отримав 1,8 гектара, а люди, котрі обробляють ці ділянки вже більше 35 років не отримали нічого. До речі, серед цих людей є ветерани, діти війни, інваліди, пенсіонери, котрі обробляють маленькі клаптики землі для того, аби отримати додаткові продукти для власного проживання.

Я вважаю, що це неприпустимо, що воїни АТО, котрим Шульган непрофесійно та цинічно виділив земельні ділянки на території, котра обробляється іншими людьми. Шульган спеціально створює конфліктні ситуації, котрі можуть привести до жертв серед мирного населення. Нагадую, що там гуляють наші діти, батьки, члени громади, а тут виникає збройний конфлікт, бо на стороні військової частини були військові із автоматами в повному бойовому спорядженні. Люди зі сторони учасників АТО теж були озброєні та використали спецзасоби для провокації конфлікту. Не дай Бог, якби почався інциндент, то в ньому могли б постраждати невинні люди, котрі в той час просто гуляли вулицею Витянською та садили свої клаптики землі.

Мародерські та некомпетентні дії сільського голови можуть призвести до кривавих наслідків та втрат серед цивільного населення. Це цинічно та не по-чоловічому прикриватися бабусями, котрі саджають картоплю, та людьми, котрі проливали кров під час бойових дій на сході нашої країни. Це повне ігнорування інтересів нашої громади. Це підставляння наших дітей під величезну небезпеку!

Телефон Шульгана в той час був виключеним. Хлопці, котрі були сьогодні, обіцяють знову зібратися в приміщенні сільради у вівторок та поставити всі крапки над “і”. Там будуть також представники військової прокуратури, поліції, Міністерства оборони України.

Запрошуємо всіх небайдужих взяти участь в зустрічі та сказати про те, що такі дії є абсолютно неприпустимими на території нашої громади! Наші діти не можуть ставати жертвами чиїхось майнових інтересів!

Повідомлю про подальші дії на цій сторінці. Треба стати на захист інтересів нашої громади! Разом ми – сила!

Ми вже писали про конфлікт раніше.

Гайдамака Любомир

Залишити відповідь