Газета "СІВЕРКА"Новини

Остання субота листопада

Про суть медичної реформи для жителів сільської місцевості.

1.85K

Саме в цей день наша нація вшановує пам’ять всіх тих, хто загинув під час Великого голодомору 1932-33 років, котрий був штучно створений більшовиками задля того, аби поставити на коліна українську націю, націю хліборобів та воїнів.

Можна багато говорити про причини та наслідки цього страшного явища, але наше спільне завдання зараз не допустити нічого подібного в наш час, та той час, коли наші діти та внуки будуть жити на території нашої громади.

Саме тому небайдужі люди, котрі дійсно переймаються проблемами сталого розвитку нашого села, збирають разом та намагаються вирішити нагальні завдання, котрі заважають нам всім нормально жити тут.

Вчора в клубі об 11.00 почався захід присвячений проблемам сімейної медицини. Михайло Довгопол, співзасновник та секретар Харківської експертної групи підтримки медичної реформи, дуже фахово та коротко розповів про суть медичної реформи.

Коротко про те, що розповів Михайло:

  1. Вільний вибір лікаря ПМД пацієнтом, тобто немає прив’язки до місця реєстрації громадянина.
  2. Подушна оплата послуги («гроші йдуть за пацієнтом»): чим більше пацієнтів має лікар, тим більше коштів виділяється для закладу, де він працює.
  3. Єдиний закупівельник медичних послуг (Національна служба здоров’я України) виключає корупційну складову.
  4. Контракт між медичним закладом та державою
    лікарські заклади будь-якої форми власності та ФОП. Навіть приватні підприємці мають право приймати пацієнтів та отримувати кошти від НСЗУ (Національна служба здоров’я України).
  5. Програма медичних гарантій та стандарт надання послуги. Держава гарантує якість надання послуги.

Голова Шульган розказав про існуючий стан фінансування медичних закладів, котрі розташовані на території громади. Наш районний центр отримує цільову субвенцію для охорони здоров’я від держави, котра розраховується на кількість зареєстрованих жителів. Ці кошти надходять в комунальний заклад “КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”, звідкіля вони розподіляються по населеним пунктам. До речі, згідно реєстру юридичних осіб цей заклад знаходиться в стані припинення діяльності.

На території Віти-Поштової сільради зареєстровано приблизно 4100 жителів громади. У нас є два заклади охорони здоров’я: амбулаторія в селі Юрівка (лікар первинної медичної допомоги Грабчук Людмила Іванівна) площею 160 м.кв. та фельдерсько-акушерський пункт в селі Віта-Поштова площею 100 кв.м. Наразі в громаді працює тільки один лікар Грабчук Людмила Іванівна, котра вже підписала 1800 декларацій, що наразі є максимальним числом пацієнтів для одного лікаря.

Що ж реально нам заважає мати ще одного лікаря, котрий підпише решту 1800 членів нашої громади? Пишу 1800, тому що не всі із зареєстрованих жителів будуть підписувати декларацію саме із місцевими лікарями, тому що мають можливість обслуговуватися в інших медичних закладах.

Тобто наразі у нас зараз проблема в тому, аби отримувати якісні послуги стоїть у площині наявності фахівця із дипломом лікаря сімейної медицини, педіатра чи терапевта, котре дасть йому право стати сімейним лікарем та надавати послуги первинної медицини на території громади.

На жаль, голова не зміг дати відповідь на те, що саме бракує нашим закладам охорони здоров’я для того, аби надавати якісні послуги. На зустрічі прозвучали тільки фрази, що “на ФАПі немає навіть тонометра та цифрового термометра”. На питання чого ще бракує для надання послуг первинної медицини ніхто не зміг нічого відповісти.

Ціна питання тонометр+термометр становить… 1000 грн. Ціна сотки землі на Віті-Поштовій – 60000 грн.

При наявності ще одного лікаря ми повністю закриємо всі питання надання первинної медичної допомоги в громаді. Звісно, що голова намагався піднімати питання про “комунальне житло” для нового спеціаліста, але це не проходить, бо за ті кошти, котрі може отримувати ФОП (60-70 тисяч на місяць) можна дозволити собі платити оренду житла, приміщення, оплату праці медсестри та комунальних послуг.

Олександра Кащенко, жителька села Юрівка та лікар-педіатр за фахом, котра знаходиться у декретній відпустці, запропонувала пошукати лікарів, котрі проживають на території нашого села та їздять в Київ на роботу. Це одна із самих слушних та простих ідей, котрі були висловлені під час проведення заходу.

Чи є в нас такі лікарі на території громади? Хто готовий закрити прогалину в шпарині охорони здоров’я нашої громади та не тільки лікувати, але й займатися профілактикою захворювань серед місцевого населення?

На наступному тижні ми спробуємо самостійно підняти всі проблемні питання в царині охорони здоров’я та надати більше інформації на розсуд громади.

Пам’ятайте, що ніхто, окрім нас не зможе потурбуватися про власне здоров’я. А тим часом на підвіконні сиротливо горить свічка, котра дає надію на краще майбутнє…

P.S. Окреме дякую Ірині Конончук, членам її сім’ї та іншим небайдужим людям, котрі організували даний захід.

siverka
Авторsiverka
Активісти ГО “Сіверка” декларують свою готовність почути кожного. І не тільки почути, але й надати якісну допомогу членам нашої громади.

Залишити відповідь