НовиниПроекти

Яким буде публічний транспорт в найближчому майбутньому?

Це питання хвилює багатьох наших односельчан, тому вже зараз потрібно починати вирішувати питання транспортного сполучення.

Великогабаритний автобус "Електрон"
2.64K

Ще на минулому тижні редакція нашої газети запланувала публікацію про проблеми громадського транспорту, котрі із кожним роком все більше і більше починають впливати на комфортне проживання в наших населених пунктах. Кількість населення у пристоличних селах збільшується, а дороги залишаються в такому ж стані, як і тридцять років назад. За останні два десятиліття практично нічого в цій сфері зроблено не було і ця стагнація може привести  і часто приводить до трагічних випадків, котрі зачіпають інтереси багатьох членів нашої громади.

На сьогоднішній час проблемою номер 1 є безпека. Пов’язано це із реконструкцією траси Київ-Одеса, де відсутні будь-які безпечні багаторівневі розв’язки, котрі запроектовані на цій ділянці траси. Як стало нам відомо, в Державному агентстві автомобільних доріг України 12 квітня відбулось розкриття тендерних пропозицій підрядників в рамках тендеру на будівництво дворівневих транспортних розв’язок на автомобільних дорогах державного значення М-05 та М-06, котрими передбачається будівництво багаторівневої транспортної розв’язки на трасі М-05 – поворот до м. Боярка (21-ий км траси) . Тобто ніби тендер уже виграний турецькою компанією “Онур”, але жодних робіт вже цілих півроку на цьому відтинку траси не ведеться.

Ми зв’язалися із Службою автомобільних доріг у Київській області, але чіткої відповіді по термінам виконання робіт вони не змогли надати. Роботи по розв’язці мали початися уже влітку цього року, але не почалися із-за відсутності фінансування та ще якихось організаційних питань. Той  розворот, котрим зараз користується наш транспорт є абсолютно неприйнятним та небезпечним, про що свідчать величезна кількість траспортних пригод, котрі трапляються мало не щодня. Ми спробуємо більш детально вияснити в чому саме полягає проблема початку будівництва, але для цього потрібен час та людина, котра буде відповідати за вирішення цього надзвичайно важливого питання.

Друге питання також пов’язано із безпекою: малогабаритні автобуси, котрі обслуговують маршрути, також не є безпечними для надання такого сервісу. Як мінімум, для наших маршрутів потрібні великогабаритні автобуси, котрі є більш безпечними та комфортними. І ці автобуси мають везти людей до метро, а не в саме місто. Адже саме ми, жителі наших сіл, платимо за те, що кияни платять такий низький тариф на перевезення.

Питання оплати також є надзвичайно важливою. Всі платежі на транспорті потрібно вивести у безготівкову площину. Ці “передайте до Боярки” та “передайте до Тарасівки” повинні закінчитися, бо це реально небезпечно, коли водій відраховує на ходу здачу із 100-гривневої купюри, а також комфорт пасажирів, котрі хочуть просто їхати на роботу чи додому, а не передавати по сто раз гроші туди й назад.

У великогабаритних автобусах буде можливість встановити магнітний зчитувач, котрий буде автоматично знімати необхідну суму із магнітної карти при вході та виході із автобуса. Магнітну карту буде можливість поповнити в любому магазині чи банкоматі.  При цьому всі пільги на транспортні послуги будуть монетизовані і кожен пільговик буде мати певну суму на місяць для пільгових поїздок.

В тому році була затверджена обласна цільова програм “Смарт транспорт Київщини (Інтелектуальна транспортна система)”, котрою передбачається встановлення GPS трекерів для відстеження транспорту.  Це дасть можливість відстежувати маршрути, знати точний час прибуття автобуса на зупинку, дасть можливість краще планувати свою поїздку.

Але це можливо тільки у випадку користування комунальним транспортом. Всі ці приватні перевізники мають піти у минуле, бо якість послуг, котрі вони надають не відповідають запитам населення. Ціни на проїзд підвищуються кожен квартал, а покращення якості надання послуг немає.

Тому важливо якнайшвидше проводити реформу децентралізації, об’єднуватися в нову спроможну територіальну громаду (із центром в Чабанах чи Боярці) та створювати своє власне комунальне транспортне підприємство, котре буде обслуговувати інтереси наших громадян в першу чергу.

Якщо ми хочемо жити в цивілізованому світі із зручним та надійним транспортом, то ми всі разом маємо кожен день щось робити для того, аби не тільки наші діти, але й ми самі змогли ще трохи покористуватися якісними транспортними послугами.

siverka
Авторsiverka
Активісти ГО “Сіверка” декларують свою готовність почути кожного. І не тільки почути, але й надати якісну допомогу членам нашої громади.

Залишити відповідь