Газета "СІВЕРКА"НовиниРозслідування

Проблема каналу в Юрівці була піднята в облраді

Чи можна мирним шляхом вирішити дуже просте питання із врахуванням інтересів громади?

постійна комісія з питань екології Київської облрадипостійна комісія з питань екології Київської облради
2.51K

7 червня в приміщенні Київської обласної адміністрації відбулося засідання постійної комісії з питань екології Київської обласної ради. Одним із нагальних питань, котре розглядалося нашими обласними депутатами було питання доцільності засипання існуючого водовідвідного каналу в селі Юрівка, котрий став причиною суперечок та сварок між місцевими жителями, одні із котрих виступають за збереження каналу, а інші вимагають його засипати.

На засіданні від нашої громади були присутні: сільський голова Шульган Дмитро, депутат із села Юрівка Котирло Валерій, голова ГО “Витянський клуб рибалок та мисливців” Іванчук Микола, член виконкому Віта-Поштової сільради Нікітенко Валентин, рибак із Віти-Поштової та член спілки Микола, представник громади села Юрівка Калько Дмитро, представники  Інституту водних проблем і меліорації, головний редактор газети “Сіверка” та голова правління ГО “Сіверка” Гайдамака Любомир.

Дмитро Калько, будинок якого якраз знаходиться біля існуючого каналу, коротко доповів про канал, про можливе підтоплення в разі засипки його, про результати проведеної інститутом науково-дослідної роботи про доцільність засипки каналу. На його думку канал засипати не можна, тому що це приведе до підтоплення значної частини земель, тому що саме на каналі знаходиться найнижча точка в цій долині, а русло попід лісом знаходиться на 1,5 метра вище каналу, що є загрозою під час паводків. По архівним даним 1937 року саме через те місце, де зараз знаходиться існуючий канал, проходило історичне русло річки Сіверка, котре вже в 1990-их роках розчистили та поглибили із метою запобігання паводкових явищ.

Голова Шульган доповів про те, що землі на каналі уже роздані “близько 30-ом місцевим учасникам АТО”, тому канал буде засипано згідно рекомендацій проекту екологічного поліпшення русла річки Сіверка, розробленого підприємцем Кучерявим по замовленню Віти-Поштової сільської ради. Коли саме були надана дозволи на розробку проекту землеустрою по цим ділянкам і кому саме із місцевих “атошників” голова не відповів. Напишемо запит та спробуємо отримати всю потрібну інформацію, хоча по закону сільська рада повинна оприлюднувати ВСІ прийняті рішення протягом 5-ти робочих днів. Всі неоприлюднені законним чином рішення є підставою для їх скасування у судовому порядку, що свідчить про протиправну бездіяльність представників Віти-Поштової сільради.

Представники інституту, науковці із більш ніж 30-ти річним стажем, розказали про проведені ними дослідження і ще раз підтвердили, що канал являється самою нижчою геодезичною точкою в цій долині і саме він сприяє якісному водовідведенню під час повеней. Також вони ще раз підтвердили, що при перенесенні основного русла в канал, води в ставку буде більше, тому що завдяки перепаду в 1,5 метра, вода дренує із русла під лісом та насичує долину до каналу водою. Єдиним доцільним вирішенням цієї проблеми є спрямлення русла через канал, котрий не можна засипати, а навпаки, треба розчистити та привести в порядок. Місцеві люди підняли питання про відсутність води в криницях біля ставка на Віті-Поштовій, на що вчені відповіли, що це пов’язано насамперед із катастрофічною відсутністю опадів та засушливими весною та літом минулих 4-ох сезонів.

Проблеми, котрі пов’язані із каналом, можна розділити такими інтересами:

  1. Члени громади, котрі проживають у зоні можливого підтоплення, хочуть зберегти канал та  вберегти свою власність від можливих наслідків;
  2. Рибалкам потрібна вода в ставку, для того, аби нормально росла риба та клювала;
  3. Людям, котрі проживають вздовж ставка на Віті та скаржаться про відсутність води в криницях, потрібна вода для забезпечення своєї життєдіяльності;
  4. Голові сільради треба засипати канал для того, аби роздати невідомо кому (нагадаємо ще раз, що жодне рішення по цьому питанню не оприлюднене законним чином), можливо із метою власного збагачення.

Як же ж можна вирішити ці питання законним чином із врахуванням інтересів насамперед громади?

  1. Вернути воду в канал.
  2. Розробити та втілити проект інтенсифікації вирощування риби в сільському ставку із врахуванням мінімальної водності річки Сіверка (аерація, годування, підживлення, меліорація).
  3. Розробити та втілити проект водопроводу для забезпечення людей громади водою.
  4. Відкликати всі рішення по виділенню земельних ділянок на каналі та почати працювати на благо розвитку громади.

Голова комісії із питань облради звернувся до сільського голови із проханням організувати зустріч підприємця Кучерявого, розробника проекту по екологічному поліпшенню, із представниками інституту для можливості внесення змін до проекту із врахуванням побажань членів громади, котрі проживають біля каналу.

До речі, сільська рада затвердила кошторис на фінансування робіт по цьому проекту на суму близько 11 мільйонів гривень. Більша частина цих грошей має піти на засипку каналу, а також на розчищення та поглиблення русла річки Сіверка під лісом. Чи не приведе це до повного спустошення та руйнації екології річки Сіверка? Чи бажання освоїти колосальні бюджетні кошти в селі, де немає нормальних доріг набагато вище за бажання служити своїй громаді? Час покаже!

Посилання по темі:

Запис наради – https://drive.google.com/open?id=1u_utecFafKTY4DshmyJI84b5OD6HfjlN

Стаття Канал, який хочуть вкрасти.

Відео по темі:

 

siverka
Авторsiverka
Активісти ГО “Сіверка” декларують свою готовність почути кожного. І не тільки почути, але й надати якісну допомогу членам нашої громади.

Залишити відповідь