НовиниСтаттi

Канал, що хочуть вкрасти

Місцеві князьки хочуть засипати водовідвідні канали та роздерибанити дорогоцінну землю у передмісті Києва.

3.08K

Шановні односельці!

Хочу звернути вашу увагу на безвідповідальне та зневажливе ставлення місцевої влади до проблем нашого села, а саме на проблему підтоплення території  села  Юрівка внаслідок паводку!

Наш «шановний» сільський голова Шульган Д. Ю. замовив та планує реалізувати проект «Екологічне поліпшення річки Сіверка з метою захисту від підтоплення і затоплення території села Віто-Поштова та Юрівка». Окрім назви цей проект немає нічого спільного з задекларованою метою так як першочерговим завданням у ньому є (УВАГА!) засипання існуючого водовідвідного каналу в с. Юрівка !!! Канал був зроблений ще у 90-ті роки НДІ Гідротехніки та Меліорації НАН України і туди стікають усі води після дощів або танення снігу (як зараз). Він їх акумулює та відводить надлишкової води у став і таким чином забезпечує захист прилеглих територій від підтоплення та затоплення.

Зараз  через танення снігу канал доверху наповнився водою та навіть його спроможності не вистачає щоб відвести всю цю воду  через що навкруги каналу все одно утворюється  болото! (фото та відео додаються). Дуже легко уявити що було б при відсутності каналу – весь той величезний обсяг  води, що зараз приймає в себе канал, розливався би  по вулицях,  ділянках та будинках жителів нашого села, особливо тих, що знаходяться у низині неподалік від каналу!  І це ще зараз лише звичайний весняний паводок, так що про можливі наслідки справжньої повені годі й казати!

Замість максимально можливого розчищення  та поглиблення каналу (як радять експерти Інституту Водних Проблем НААН України куди представники нашої громади звернулись ще минулого року) наш «вельмишановний» голова збирається його повністю засипати, що призведе до неминучої катастрофи!!!

Пан Шульган розповідає, що проект передбачає розчищення та поглиблення русла р. Сіверка, що протікає понад лісом, куди і будуть спрямовані всі надлишкові води. Але справа у тому, що водовідвідний канал знаходиться у найнижчій точці території (середня відмітка 124м) в той час як русло знаходиться на 1,5 метри вище (середня відмітка 125,5м). Все це видно на існуючих топографічних  картах і не треба бути фахівцем щоб зрозуміти, що надлишкові води не потечуть проти законів фізики уверх до русла як би їх не вмовляв «шановний» сільський  голова. Недаремно канал було зроблено саме у тому місці де він зараз є – у найнижчій точці, бо робили його розумні люди, керуючись виключно здоровим глуздом та законами  фізики.

Натомість пан Шульган керується дещо іншими законами, які підказують йому, що засипавши канал можна раптово отримати понад 3 га землі у с. Юрівка, малу частину з яких запропонувати бійцям АТО, щоб продемонструвати свою псевдо турботу  про них та зменшити суспільний резонанс від цієї афери, а більшу частину протягнути через рішення кишенькових депутатів  на підставних людей і потім продати отримавши при цьому кругленьку суму. Дивлячись на теперішні фото каналу та прилеглих територій виникає запитання: чим там будуть займатися шановні бійці АТО та інші «щасливі» власники цих ділянок – вирощуванням рису чи розведенням жаб? І це ситуація коли канал існує і відводить воду! А що там і навкруги буде якщо його засиплють?

Людська ненажерливість не знає меж – спочатку вкрали у громади Віти-Поштової  16 Га землі військової частини, а тепер хочуть вкрасти у Юрівської громади понад 3 Га разом із водовідвідним каналом.  Скажіть, шановні сусіди, чи готові ви і далі бути осторонь і спостерігати весь цей жах, що пропонує нам пан Шульган і Ко, або будемо протидіяти разом? Давайте об’єднаємось заради блага нашої громади!

Залишити відповідь