Дозвілля

Японські іриси енсата

Іриси японські або вони ж іриси енсата - це невід'ємна частина і гордість японського саду, це обов'язкова рослина дзен саду, це священне рослина в Японії.

Ірис енсата Crystal Halo
2.67K

Іриси японські або вони ж іриси енсата – це невід’ємна частина і гордість японського саду, це обов’язкова рослина дзен саду, це священне рослина в Японії.

Цвітіння японських ірисів настільки прекрасно, що в Японії створені всесвітньо відомі парки ірисів – Sawara iris park, Shobu-numa Iris Park, Itako Riverside Iris Park, Takidani iris park, це всесвітньо відомі сади Meiji Shrine і Tenmangu Shrine. У ці парки приїжджає помилуватися їх цвітінням тисячі людей з усієї Японії і різних країн світу.


Японські іриси прикрашають території японських храмів, найкрасивіші японські іриси прикрашають найвідоміших храм в Японії – Hanashobu temple.

Японські іриси – гордість кращих ботанічних садів світу. А японський ірис в вашому саду – це ваше захоплення, насолоду, настрій і гордість, і заздрість вашого сусіда.

Ірис японський

Іриси японські це неймовірна праця японських селекціонерів, котрі вивели сорти з діаметром квіток до 25см, котрі підкорили весь світ своєю красою і вишуканістю. Забарвлення пелюсток і форма квітки дуже різна: від монохромних до таких, що переливаються перлинами. Іриси енсата – це іриси,  котрі саме пізніше цвітуть, пора їх цвітіння наступає в  липні-серпні.


Іриси японські віддають перевагу сонячним місцям, але вони вологолюбні і їм потрібен регулярний полив. Це ідеальна рослина для прибережної зони саду. В Японії під час цвітіння ірисів енсата їх рясно заливають водою, що б продовжити період цього чудового цвітіння.


Є навіть водний парк японських ірисів в Японії, де дуже заможні громадяни милуються японськими ірисами пропливаючи повз них.

Японські іриси чудово ростуть в грунтах і кліматі України без укриття на зиму. Але вимагають регулярного поливу хоча б раз на тиждень. Якщо не можете забезпечувати регулярний полив, то при посадці потрібно вносити гранули або таблетки вологозатримувача Максимарин (вони працюють в грунті 10 років), що б забезпечити вологою в період посухи або відсутності поливу тривалої час в спеку. При нестачі вологи їх період цвітіння скорочується і квітки стають меншого розміру, цвітіння менш рясне.

Коріння ірису проростає через гранули Максимарину і черпає з них вологу при нестачі поливу. Детальніше про це тут http://taviasad.com/component/k2/106-maksimarin-teravet-unikalnyj-superabsorbent.

Найбільший декоративний ефект досягається при посадці групами ірисів одного сорту 5-7 шт, вони утворюють ніби острови у вашому саду, які під час цвітіння перетворюють ваш сад. Іриси енсата однозначно будуть прикрасою вашого саду.

Японські іриси вже завоювали любов садівників Європи і Азії, але ще тільки входять в наші сади. У них немає недоліків, одні тільки переваги. Морозостійкість до мінус 40, стійкі до дощів і вітрових навантажень, їх квітконоси ніколи не полягають. Японські іриси завжди тримають майже круглу правильну форму куща, кущі ніколи не розпадаються, що не никнуть. Прикореневі листя плоскі, шаблевидні, шириною до 4 см, довжиною до 80 см., насичено-зелені. Японські іриси дають дуже рясне цвітіння практично цілий місяць червень. Японські іриси можна назвати улюбленою квіткою інтелігентного ледаря, так як вони віддячать рясним цвітінням за мінімальний догляд і можуть рости на одному місці без пересадки до 20 років. Вони якраз і наповнюють простір саду після бородатих ірисів і до процвітання японських ірисів своєї дзвінкої красою пелюсток і неймовірно красивими суцвіттями у сучасних сортів. Квітки розпускаються нерівномірно, починаючи з нижніх. Квітка навіть в зрізі тримається 3 дні. Висаджувати японські іриси краще групами одного сорту по 5-7 шт, так вони утворюють неймовірної краси картини в саду. У ландшафтом дизайні використовують для посадок у водойми, в садах природного стилю, як прикордонне рослина, по сусідству з чагарниками і хвойними рослинами. Розміри: висота в цвіту 70-90 см, ширина 30-40 см. Віддає перевагу добре освітлені ділянки з слабокислими або близьким до нейтральних грунтами.

Наші українські супіщані і суглинисті грунти ідеально підходять для японських ірисів. Японські іриси практично не пошкоджуються шкідниками та хворобами. Стійко переносять короткочасні несприятливі умови: підтоплення в весняно-літній період, посуху і спеку. На болотистих, постійно перезволожених ділянках їх висаджують на підняті клумби, заклавши якісний дренаж. На занадто сухих ділянках необхідно забезпечити достатній полив. На занадто бідних грунтах при посадці додають біогумус і комплексні добрива.

Якщо ж є необхідність пересадки або поділу куща, то їх здійснюють в кінці вересня – жовтні. При посадці кореневище заглиблюють до 10см см, рясно поливають і мульчують. Щорічно шар мульчі необхідно підсипати для забезпечення достатнього заглиблення кореневища, яке з часом наростає вгору. Для забезпечення рясного і тривалого цвітіння японські іриси потребують підгодівлі – їх підгодовують 2 рази на рік комплексними добривами – ранньою весною і в період бутонізації. Відцвілі квітконоси видаляють, листя залишають до самих морозів, так як воно залишається декоративним весь сезон. Їх обрізають на висоту 10-15 см тільки після настання стійких морозів або залишають до весни.

siverka
Авторsiverka
Активісти ГО “Сіверка” декларують свою готовність почути кожного. І не тільки почути, але й надати якісну допомогу членам нашої громади.

Залишити відповідь