ПроектиРозслідування

Пустомеля або як стати земельним мародером

Другий зліва Соловйов Максим Олександрович. Ймовірно у гостях у Шульгана.
3.81K

В слові пустомеля немає негативного змісту. Як трактує академічний словник української мови, пустомеля – людина, яка говорить багато і беззмістовно; базіка.  Саме цим словом  влучно описав Михайло Борисович Костинський діяльність нашого голови Шульгана Дмитра Юрійовича. Так, це слово якнайкраще підходить для опису діяльності голови, адже саме таким беззмістовними виглядали його відповіді на зустрічі в сільраді 25 квітня 2018 року, де військові прийшли захищати державні інтереси від посягань місцевої влади на неналежний їй ресурс.

Запис живої трансляції є викладений на каналі ГО “Сіверка ” в Youtube (вбивайте в пошук “Міноборони проти Шульгана”), тому немає сенсу його тут знову розповідати. Прохання до молоді: включіть своїм близьким цей запис для того, аби вони змогли самостійно розібратися в цьому питанні, де на кону стоїть майбутнє нашої громади.

В кінці зустрічі один із представників Міністерства оборони України попросив Шульгана забезпечити правопорядок на території сільської ради, не натравляти людей, котрі отримали земельні ділянки, на перешкоджання діяльності військового майна до тих пір, поки остання судова інстанція (Верховний суд України) не розгляне касаційну скаргу та не винесе справедливе рішення. Шульган, як завжди, почав звиватися як вуж, але все таки громадськість та військові добилися того, що він пообіцяв не роздмухувати конфлікт та припинити створювати небезпечні для життя людей ситуації.

А далі саме сталося саме цікаве: одразу після цієї зустрічі апарат сільради видав рішення тим людям, хто отримав по 0,1 гектари із резервних 3 гектарів землі військової частини, котру не встигли роздерибанити Пекарський (депутат), Місячний (депутат, голова земельної комісії) та депутаті, котрі підтримують їх дії в обмін на 0,15 гектарів землі. Хто ці люди, котрі отримали ці 30 шматків землі: діти війни, інваліди, ветерани Збройних сил України, пенсіонери, учасники АТО. Тобто ті люди, котрі вірою та правдою служили інтересам нашої країни та заслуговують на повагу від суспільства.

Нижче є можливість познайомитися із рішенням сільради №35-53 від 13.04.2018, котрим сільрада  надає дозвіл на розробку проекту землеустрою. Ніби все прекрасно і скоро ця бабуся, котра має статус дитини війни, стане щасливим власником 0,1 гектара землі… Але не тут то було!

Викопіювання Ніколіна В.І.
Рішення сільради Ніколіна В.І.

Уважно читаємо пункт 3 рішення:  погодити даний проект із відповідними структурними підрозділами Міністерства оборони України. Та-дам! Військові на зустрічі чітко сказали, що ця земля належить Міністерству оборони України і ніяких погоджень ніхто нікому не надасть, тому що вони не мають права цього робити.

Ми попросили прокоментувати це питання юриста Київського квартирноексплуатаційного управління Олександру Толмачову. Ось пряма мова: “Рішення сільради є незаконним, тому що чинним законодавством не передбачена процедура погодження з будь-ким. Тобто жодні структури Міністерства оборони України не мають таких повноважень. Тим паче, що голова сільської ради точно знає, що роздані земельні ділянки роздані на території, що належить до державної форми власності, відноситься до категорії земель оборони, знаходиться в управлінні та користуванні Міністерства оборони і її цільове призначення не було змінено у встановленому законом порядку. Віта-Поштова сільська рада на чолі із Шульганом Д.Ю. повинна була би чітко дотримуватися порядку передачі майна військових частин до комунальної власності, що не було зроблено. Дана справа знаходиться у Верховному суді, тому ми чекаємо на справедливе рішення щодо земель державної власності.

Шульганом повинна була бути пройдена у відповідності до норм чинного законодавства процедура приймання нерухомого майна військового містечка номер 254 при військовій частині А 0799 та вирішено питання про прийняттю у комунальну власність земельної ділянки, на якій розміщений об’єкти нерухомого майна шляхом прийняття відповідного рішення, що не було зроблено.

Судова справа щодо оскарження рішення Віта-Поштової сільської ради 2016 році, згідно якого було надано тільки попередню згоду про прийняття до комунальної власності територіальної громади села нерухомого військового майна та зменшено земельну ділянку військового містечка з 31,9862 га до 12,2044 га перебуває у Верховному суді. Тому суспільство/ громада чекає на справедливе рішення суду відносно розпорядження Віта-поштовою сільською радою землями державної форми власності – землями оборони”.

До речі, це якраз та сама жіночка, котра хвацько задає питання нашому голові, на котрі він не може прямо відповісти. Військові будуть захищати своє майно, бо у них є накази вищого командування. Варіант із 2007 роком, коли Пекарський зміг відкусити величезний шмат земель військової частини за сприянням його “подєльніка” зі сторони військової частини Дроздова, вже не пройде. Громадськість не допустить того, аби землі військової частини були розграбовані та передані в безоплатне користування дружків Шульгана, Пекарського, Місячного тощо.

До речі, а виникає питання: чи погоджували проекти землеустрою із відповідними структурними підрозділами Міністерства оборони України ті 34 власники ділянок, котрим безкоштовно передали землю на 30-ій сесії 30 листопада 2017 року Шульган та його поплічники? Ви будете здивовані, але якимось чином процедура безоплатного отримання землі була порушена, і наші щасливі та небайдужі члени і “нечлени” громади отримали своїх 16 гектарів дорогої пристоличної землі. Звісно, що Пекарський дуже добре “змастив” коліщатка системи тими коштами, котрі він отримав від набувачів землі.

Рішення про передачу землі Іванчуку М.С.

По факту цих порушень відкрито кримінальне провадження та ведуться слідчі дії: відбулася виїмка всієї документації по цьому питанню. Ми звернулися до самих найвищих контролюючих органів нашої країни, добилися того, що справа на контролі у Генерального прокурора, а Міністру оборони України кожен тиждень докладають про ситуацію навколо цієї ситуації. Недаром стільки високих чинів зібралися в приміщенні сільради, а ще більше їх було в суботу, коли військовим повідомили про можливі провокації із боку голови сільської ради.

До речі, на відеозаписі ви маєте змогу почути, що Шульган немає ніякого відношення до Соловйова Максима Олександровича, котрому він виділив 1,8 гектарів землі. Вгадайте, хто сидить поруч із Шульганом на головному фото до цієї статті.

Підполковник Терещенко, командир в/ч А-0799 попросив Шульгана ще раз попередити всіх жителів громади, що територія частини охороняється в посиленому режимі, тому будь-які спроби попасти туди будуть трактовані як напад на військових і вартові змушені будуть діяти по статуту.

А поки що будемо слідкувати за подіями, що розвиваються навколо цих земель. А в наступному випуску нашої газети ми обіцяємо написати про те, як потрібно було би розпорядитися цими землями, аби всі сторони були задоволені, а наша громада отримала би шанс на бурхливий розвиток.

Східний кордон в/ч А-0799 21.04.2018

Відеозапис засідання:

 

Гайдамака Любомир

Залишити відповідь