Статтi

ПРО ПАЛІННЯ В ПУБЛІЧНИХ МІСЦЯХ

936

Нещодавно я провів цілий місяць у відрядженні на Філіппінських островах. Можно багато писати та говорити про ці острови. Але якщо коротко, то це рай на Землі. Втрачений рай! Бо єдине, що заважає цьому місцю бути раєм – є люди та людська цивілізація.

За невеликий проміжок часу люди перетворили ці прекрасні острови у масове сміттєзвалище. Вони звикли жити у власному лайні. Їх влаштовує такий порядок.

Але є й деякі позитивні зміни, котрі прийшли на Філіппіни, коли до влади прийшов Родріго Дутерте. Саме він до його обирання президентом, 22 роки був мером міста Давао, де мені довелося провести більшу частину свого відрядження.

Так от я був шокований від того факту, що в людних місцях НІХТО НІДЕ не палить. Штраф за порушення цього правила складає суму до 100 доларів (2700 гривень) або 4 місяці позбавлення волі. За перше порушення 700 грн, за друге – 1400 або два місяці в тюрмі і про саму максимальна кара я написав вище.

Власники приміщень, де було виявлено порушника, також караються штрафними санкціями та призупиненням дозволів на ведення бізнесу.

Паління всюди ЗАБОРОНЕНО! Паління дозволено тільки у спеціально відведених місцях, подальше від людей, і обов’язково на відкритому місці.

Сьогодні вранці повз мій дім проходили три жіночки. Одна із них у військовій формі (вже не вперше її бачу). Та, що у військовій формі, на ходу палила цигарку. Потім я ходжу та прибираю недопалки на облаштованій за мій кошт дорозі.

Погляньте обабіч дороги, на зупинках громадського транспорту, на стадіоні (!!!), дитячих майданчиках і зверніть увагу на велетенську кількість недопалків. Люди, це все відбувається навколо вас. Ви всі мовчки спостерігаєте за тим, що курці палять привселюдно та смітять. Чому не зробити зауваження? До речі, це абсолютно незаконно, але чомусь владі невигідно боротися з цим явищем.

Як ми бачимо вирішення цієї проблеми в нашому населеному пункті?

1) Визначитися та влаштувати місця для паління на території громади. Почати треба із сільської ради, де всі палять прямо перед входом до цього закладу. Покажіть приклад громаді та облаштуйте місце для паління (дивіться фото).

2) Розвісити по території громади інформацію про відповідальність за паління в публічних місцях.

3) Провести в школі лекції на тему шкідливості паління та відповідальності за це в неустановлених місцях.

4) Доручити ГФ “Віта” та представникам громади контроль за виконанням законів. Виявляти та фіксувати порушення.

5) Притягнути до адміністративної відповідальності порушників правопорядку.

Скільки коштуватиме громаді розібратися з цим злом на нашій території. Майже нічого!

Скільки життів та здоров’я допоможе врятувати ця ініціатива? Якщо навіть одне, то це вже дуже багато!

Тому просимо всіх небайдужих односельчан, котрі хочуть жити в красивому, чистому та здоровому селі, приєднуватися до лав громадської організації “СІВЕРКА”!

Разом ми сила! СІВЕРКА своїх у біді не кидає! СІВЕРКА – один за всіх та всі за одного!

Все буде СІВЕРКА !

#stopsmoking

siverka
Авторsiverka
Активісти ГО “Сіверка” декларують свою готовність почути кожного. І не тільки почути, але й надати якісну допомогу членам нашої громади.

Залишити відповідь