Новини

Про місцеве самоврядування

Дошка оголошень в селі Віта-ПоштоваДошка оголошень в селі Віта-Поштова
1.87K

Із моменту початку роботи нашої організації пройшло трохи більше двох місяців. За цей короткий час активістами нашої громади було зроблено дуже багато добрих справ. Не буду перелічувати все, що було зроблено, бо за цим можно прослідкувати на сторінках цієї групи.

Але ми не припиняємо своєї діяльності, бо бачимо, що поява в громаді реальної сили, котра представляє точку зору багатьох її представників, рухає необхідні для нас всіх зміни. Планів на майбутнє дуже багато, в розробці дуже багато цікавих проектів, котрі значно поліпшать життя жителів наших сіл.

Ми, члени громади, платники податків, маємо взяти владу в свої руки та навести порядок! Саме ми і є представниками місцевого самоврядування. Адже право здійснювати це дано нам Конституцією України.

Стаття 5
Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

В громади є можливість здійснювати владу БЕЗПОСЕРЕДНЬО. Саме для цього ми і об’єдналися разом. І саме це дає нам право на кращі умови життя, на безпеку, комфорт, на право розпоряджатися розумно коштами громади.

За публікаціями в групі наших сіл, а також на сторінці голови та Віти-Поштової сільської ради, можно реально побачити, що влада значно активізувалася та реалізувала ряд дуже вдалих проектів та починань. Дійсно є намагання щось робити та писати про зроблені кроки в напрямку покращення добробуту наших громадян. На жаль, дуже часто голова та представники місцевої влади допускають дуже багато “ляпів”, котрі зовсім не прикрашають надану інформацію. Пропоную пройтись по декільком пунктам та дати справедливу та незаангажовану оцінку діям влади. Ця оцінка є колективною думкою членів нашого ГО.

1) Встановлення в’їздної групи “ВІТА-ПОШТОВА”

Плюси: прекрасна ідея та ініціатива. Наша громада починається із в’їзду в село. Впевнені, що це велетенський крок у поліпшенні вигляду наших сіл.

Мінуси: бюджет даного проекту? Пишуть, що це меценат зробив. Хто це? Чи заключив та оплатив він договір із КП “ВІТА” на встановлення даної групи? Прохання дати копію. І головне питання: чому він це зробив? Яка для нього користь? Чи не стоїть за цим корупція?

Для членів громади важлива ПРОЗОРА комунікація. Ми маємо право мати відповіді на ці питання, бо ми є народ.

2) Будівництво баскетбольного майданчику біля школи в с. Юрівка

Плюси: розвиток спорту – це благо для здоров’я громади.

Мінуси: майданчик НЕ готовий для експлуатації. Потрібно встановити сітку навколо, а також облаштувати територію навколо, бо замість здоров’я там можно покалічитися. Також прохання висвітлити джерела фінансування, підрядників, договори на закупку спорядження та інвентарю.

Для членів громади важлива ПРОЗОРА комунікація. Ми маємо право мати відповіді на ці питання, бо ми є народ.

3) Будівництво каплиці Святого Миколая

Плюси: поки що не бачу. У нас в селах є храми, де кожен може задовольнити свої релігійні потреби.

Мінуси: будівництво незаконне, не відповідає генеральному плану села. По інформації із незалежних джерел ця каплиця має відношення до Печерської лаври. Не буду дальше розказувати, яка країна стоїть за цією релігійною організацією. Просто треба пам’ятати, що у нас є більше 30 воїнів, котрі брали участь в АТО, і котрим в цей час потрібна допомога.

4) Агломерація (голова живо цікавиться цією темою)

Плюси: для громади не має. Напишемо окремо велику статтю на цю тему в нашу газету.

Мінуси: дуже багато. Теж висвітлимо окремо цю тему.

5) Проведення підготовки до стратегічної сесії.

Плюси: намагання щось робити для об’єднання громади.

Мінуси: вважаю, що ідея проведення даного заходу провалилася. На цьому заході ми повинні були б визначитися із ідеєю для розвитку нашої громади. Ми мусимо мати ідею, навколо якої об’єднаються члени громади. Ідею, котра дозволить членам громади заробляти, створювати робочі місця, бути драйвером кількісних та якісних змін. Робота в робочих групах практично “завалена”. Окрім заснування та початку роботи соціального хабу, немає реальних кроків для пошуку ідеї та початку змін. Можливо, що вони і є, але про них ніхто ніде не пише та розповідає.

6) Дитячий садок

Плюси: позитивна новина.

Мінуси: по словам голови, вартість будівництва садка обійдеться в 16 мільйонів гривень. Враховуючи експлуатаційні витрати на 10 років (із розрахунку мінімум 0,5 мільйонів на рік), сума проекту виросте до 21 мільйона. При такому розкладі (дитсадок розрахований на 75 місць) утримання кожної дитини обійдеться громаді в суму 28 000 гривень на рік. Ці цифри має знати кожен член громади, особливо платники податків, на чиї гроші будується цей заклад.

Також нам не сподобалася форма подачі інформації головою сільради. На нашу думку, йде відверта провокація та спроба в чомусь звинуватити декотрих членів ГО “СІВЕРКА”.

Пане голово! Завжди пам’ятайте, що Ви маєте діяти виключно в інтересах ВСІХ членів громади, в незалежності від статі, посади, кольору шкіри, віку, релігійної приналежності, сексуальної орієнтації. Ви є ТИМЧАСОВО найнята людина для управління інтересами нашої громади. Нам набридла Ваша постійна риторика та маніпуляції про “папєредніків” та намагання збити з пантелику громаду. Вимагаємо отримати конкретну інформацію про плани, а не піаритися за рахунок коштів громади.

І ще по темі дитсаду: ми – члени громади – закликаємо всіх небайдужих та компетентних людей (бухгалтери, фінансисти, архітектори, будівельники) взяти участь у роботі громадської групи за контролем будівництва даного об’єкту. Ми перевіримо кожен договір, кожен кошторис, кожну поставку матеріалів, кожен акт виконаних робіт, проведемо незалежну експертну оцінку по виконанню будівельних та інших робіт.

Ми НЕ дамо ВКРАСТИ жодної копійки у наших дітей! Прохання звертатися особисто до мене з приводу роботи в цій групі.

Ще дуже цікаво спостерігати як голова, а також представники інших громадських організацій, стараються імітувати наш стиль подачі інформації. Ми тільки раді, що можемо показати гідний приклад і готові робити посильний вклад в розбудову громадянського суспільства на території громади!

Ось такий він добрий ранок! Завтра буде п’ятниця і буде дуже багато цікавих новин! Так що, stay tuned!

Все буде СІВЕРКА <3!

siverka
Авторsiverka
Активісти ГО “Сіверка” декларують свою готовність почути кожного. І не тільки почути, але й надати якісну допомогу членам нашої громади.

Залишити відповідь