Статтi

Про ефект Даннінга-Крюгера.

1.19K

Повне формулювання ефекту звучить так: «Люди, які мають низький рівень кваліфікації, роблять помилкові висновки і приймають невдалі рішення, але не здатні усвідомлювати свої помилки в силу свого низького рівня кваліфікації».

Нерозуміння помилок призводить до переконаності у власній правоті, а отже, підвищення впевненості в собі і усвідомлення своєї переваги. Таким чином ефект Даннінга-Крюгера є психологічним парадоксом, з яким всі ми нерідко стикаємося в житті: менш компетентні люди вважають себе професіоналами, а більш компетентні схильні сумніватися в собі і своїх здібностях.

За відправну точку своїх дослідження Даннінг і Крюгер назвали знамениті висловлювання Чарльза Дарвіна: «Невігластво частіше народжує впевненість, ніж знання».

А ще Бертран Рассел написав таке на цю тему:

«Одне з неприємних властивостей нашого часу полягає в тому, що ті, хто відчуває впевненість, дурні, а ті, хто володіє хоч якимось уявою і розумінням, сповнені сумнівів і нерішучості».

Вам знайомі такі люди?

Тому одним із завдань нашої організації є донесення важливої інформації до основної маси населення наших сіл. Зважте на те, що не всі люди добре сприймають інформацію на слух. Декотрим потрібно прочитати. Іншим необхідно надати ще додатковий аналіз та пояснити.

Ви маєте так доносити інформацію людям, ніби вони маленькі діти.

Використовуйте прості конструкції, припиніть вживати запозичені із інших мов, незрозумілі основній масі людей, слова та професійні терміни. В українській мові є достатньо слів аби пояснити та довести любу, навіть дуже складну для сприйняття, інформацію.

Активна комунікація наших активістів із членами громади дасть можливість виявити локальні проблеми та потреби нашого населення.

Будь ласка, пишіть та діліться проблемами (і одразу можливими їх рішеннями) на сторінках нашої групи.

siverka
Авторsiverka
Активісти ГО “Сіверка” декларують свою готовність почути кожного. І не тільки почути, але й надати якісну допомогу членам нашої громади.

Залишити відповідь