НовиниОголошення

Народовладдя на Київщині

На Київщині, розлючені діями молодого голови сільради, почали його відклик за народною ініціативою.

Збори виборців по відкликанню сільського головиЗбори виборців по відкликанню сільського голови
1.52K

Сьогодні на Київщині, розлючені діями молодого голови сільради, почали його відклик за народною ініціативою.

Процедура відкликання голови сільради за народною ініціативою передбачена законом України “Про місцеве самоврядування” та вимагає зібрати збори виборців у кількості 20 людей.

Присутні на зборах виборці одноголосно проголосували за відкликання молодого голови, котрий разом із депутатами організував розподіл дорогої приміської землі серед свої друзів, знайомих та невідомих людей, котрі не є членами нашої громади.

У своїй передвиборчій агітації в 2015 році голова  Віти-Поштової сільської ради Шульган Дмитро Юрійович обіцяв “проведення земельного аудиту, запровадження мораторію на надання земельних ділянок НЕ членам громади, а також запровадженню справедливої прозорої черги по наданню земельних ділянок”. Двома роками пізніше на позачерговій сесії у листопаді 2017 року депутати сільради на чолі із молодим головою розподілили 16 гектарів дорогої землі (ринкова вартість становить більше ніж 100 мільйонів гривень) серед своїх друзів, членів сімей та інших людей, котрі не мають ніякого відношення до жителів нашої громади. Сума в 100 мільйонів гривень становить майже 15 річних бюджетів цього невеличкого села під древнім Києвом.

В той же час члени громади, котрі десятиліттями подають заяви на отримання заповітного шматка землі для будівництва житла для своїх дітей, не отримали жодного клаптика землі, тому що Шульган у своєму листі на запит активістів села заперечує будь-яку черговість отримання земель членами громади.

Як відомо, процедура безоплатного виділення земельних ділянок включає в себе корупційну складову, тому що до заяви та паспортних даних потрібно додати графічні матеріали, де потрібно чітко вказати де заявник хоче отримати земельну ділянку. Цими даними володіють члени апарату сільської ради (заступник голови сільради Мірошниченко Ю.В. отримав 0,28 га для свого батька, котрий проживає у Миколаївській області), голова сільради, секретар, землевпорядник, деякі депутати (члени земельної комісії насамперед). Одним словом, простому смертному законним шляхом отримати заповітну земельну ділянку, особливо в районах, де земля має дуже високу ринкову ціну, майже неможливо.

Саме можливість доступу до дорогого земельного ресурсу і мотивує багатьох людей громади ставати депутатами та головами приміських сільрад, де є можливість зірвати прекрасний куш. По інформації активістів, депутати сільради села Віта-Поштова за “правильне” голосування за розподіл 16 гектарів земель на території військової частини отримали по 0,15 гектарів на своїх родичів чи підставних осіб. Наприклад, Овсієнко Жанна Валеріївна, жителька села Боярка, отримала 0,15 га дорогої землі в цьому селі, а в тому ж листопаді 2017 року отримувала разову матеріальну допомогу в зв’язку зі складними життєвими обставинами від Боярської міської ради. Знайомий Шульгана, котрий зареєстрований в Одеській області, отримав 1,8 гектари (майже 12 мільйонів грн) для ведення особистого селянського господарства, а в той час працює заступником директора компанії, котра допомагає пригнати “євробляхи” із Литви. 

До речі, саме ця компанія і є власником двох дорогих автомобілів на євробляхах (BMW X5 та Mercedes ML), котрі є записані в декларації Шульгана Д.Ю і котрими користується на безоплатній основі особисто він та члени його родини. Можливо, що саме цими автомобілями і розплатився заступник директора “євробляшної” фірми за безоплатне виділення йому дорогої землі громади сіл Віта-Поштова та Юрівка? На це мають звернути увагу відповідні органи та перевірити інформацію про можливі корупційні дії.

В 2015 році жителі сіл Віти-Поштової сільради віддали за нинішнього голову 359 голосів. Тому для його відкликання ініціативній групі із 10 людей, котрих обрали із числа самих активних членів громади,  потрібно у термін 10 днів (із дня подачі протоколу зборів виборців у місцеву ТВК) зібрати мінімум 360 голосів для відкликання голови за народною ініціативою. Беручи до увагу, що сумарно на виборах голови у 2015 році взяло участь майже 1400 виборців, то зібрати 360 підписів за відкликання не стане завадою для розлючених селян.

“В нашому селі, на території якого в свій час вартість земельної ділянки 0,15 га перевищувала 0,5 мільйона доларів, і де проживають дуже багато відомих політиків, котрі займають високі державні посади, і де живуть близько 3000 населення немає жодної школи, дитячий садок на 60 місць можливо добудується в цьому році (про потребі 250 дітей!), де немає свого приміщення клубу, де навіть центр виглядає як смітник із двома громадськими вбиральнями, депутати із головою у військовий час крадуть 16 гектарів землі, вартість якої перевищує 100 мільйонів гривень. У громади вкрали можливість розвитку!” – ділиться з нами Гайдамака Любомир, голова ГО “Сіверка”, котрий виступив організатором зборів виборців, а також громада вибрала його головуючим на цих зборах.  “Тому ми вийшли на захист інтересів громади аби зупинити це мародерство та повернути захоплені землі громаді!” – продовжує активіст.

“Наш голова поставив заправку навпроти ставка, де ми ловимо рибу та знаходиться територія сільського пляжу і тепер часто ми бачимо, що на появляються маслянисті плями від дизельного пального, котре попадає у воду” – розказує нам рибалка, котрий не захотів представитись, бо боїться гніву голови. “А ще, по слухам, голова збирається побудувати якийсь розважальний банний комплекс прямо на березі ставка та забрати у громади можливість користуватися сільським пляжем” – жаліється незнайомець.

На минулому тижні військові почали зводити колючу загорожу навколо території військової частини А-0799, землі якої стали предметом рейдерства з боку голови Шульгана та його поплічників.

Гайдамака Любомир

Залишити відповідь