ІНФОНовини

Гатне: з ким об’єднуватися в ОТГ?

Реформа децентралізації влади дійшла і до наших населених пунктів.

Звіт аналітичної групи по децентралізації
1.65K

Вчора мав можливість бути присутнім у наших сусідів, де відбувався публічний звіт аналітичної групи, котру створили на громадських слуханнях в жовтні 2017 року для того, аби представники громади змогли розібратися у складному питанні: з ким об’єднуватися!

Звіт по виконаній роботі був викладений в лютому місяці і тільки через 4 місяці представники аналітичної групи змушені були провести публічну презентацію у відповідь на критику, котра лунала із уст представників місцевої влади.

Активісти, котрі працювали в аналітичній групі, провели колосальну роботу, хоча деякі представники ОМС сусідніх сіл всіляко гальмували надання інформації. Але все ж таки, користуючись сучасними джерелами інформації, аналіз доходів та видатків було зроблено, дані для порівняння були представлені і аналітична група припинила свою роботу.

А тепер трохи конструктивної критики добавлю особисто від себе. Це стосується висновку, із котрим можна познайомитися нижче:

==================================
Отже, висновки Аналітичної групи:
Гатне має спробувати ініціювати створення ОТГ й стати його центром. Голова та депутати мають направити пропозиції щодо створення ОТГ навколо Гатного нашим сусідам. Якщо цього не станеться – це буде саботаж громадської думки та висновків Аналітичної групи.
==================================

Хтось із членів групи сказав, що “у Гатного ПДФО дуже маленьке, в районі 5 мільйонів, тому додаткових 3 мільйони в бюджет для нас немають ніякого значення, тому за них можна і не боротися”. Хоча я за фахом не економіст, але дозвольте все таки тверезо дивитися на речі.

Основними джерелами наповнення бюджету Гатного є: акцизний збір (близько третини) та пайовий внесок. З 2020 року Гатне може позбутися доходу від акцизів, а пайовий внесок залежить від інвестиційної привабливості вашої території і все таки передбачає багатоповерхову забудову, котру ми всі так любимо (особливо без належної інфраструктури).

В той же час ПДФО, 60% від якого залишиться в бюджеті громади, залежить від кількості створених робочих місць. До речі, не тільки кількості, але й якості. Нам потрібні високооплачувані робочі місця, котрі зможуть генерувати постійний дохід в бюджет громади.

Чабани можуть похвалитися близько 90 мільйонів ПДФО за 2017 рік. А в цьому році є інформація, що ця цифра може перевалити за 100 мільйонів. Це колосальні гроші, котрі дають колосальні можливості для розвитку нової ОТГ, центром якої є населений пункт із високою економічною активністю.

На жаль, Гатне навіть із 45 мільйонами не є центром економічної активності, тому не може виступати центром якої-небудь ОТГ. Ця ОТГ буде апріорі неспроможна.

Єдиним виходом зараз для нас усіх є створення Чабанівської ОТГ, куди ввійдуть Гатне, Віта-Поштова та Юрівка, Хотів із Кременищем та Кругликом, Лісники, Іванковичі та Тарасівка із Новим.

Чому нам потрібні села із невеликим бюджетом? У новоствореної Чабанівської ОТГ буде виникати реверсна дотація (доходи перевищують кількість населення), тому приєднання неспроможних громад дасть нам можливість залишити цей ресурс в ОТГ та використовувати його на розвиток нашої об’єднаної громади.

До речі, бюджет у такої потужної громади може перевищувати 300 мільйонів гривень. І це може стати прикладом утворення однієї із самих успішних ОТГ у всій Україні. Беручи до уваги наш потенціал та зручне географічне положення, ми зможемо через 5 років наростити бюджет до півмільярда гривень. Бо в такому форматі ми будемо цікаві багатьом інвесторам, котрі будуть ставати в чергу для того, аби відкрити нові підприємства на території громади, створити високоплачувані робочі місця та генерувати прибуток.

Все це можливо за умови якісних та кількісних змін влади. До влади мають прийти компетентні люди, котрі дбають про розвиток громади. Мародерів, котрі грабують власні громади та дбають тільки про свої діряві кишені, потрібно позбавитися назавжди. Декотрих бажано посадити надовго, аби іншим не хотілося красти у своїх!

Посилання на новину: https://www.facebook.com/mgatnogo/posts/158193048248440

Звіт аналітичної групи: https://gatne.info/grupa-otg-ostatoch-zvit

siverka
Авторsiverka
Активісти ГО “Сіверка” декларують свою готовність почути кожного. І не тільки почути, але й надати якісну допомогу членам нашої громади.

Залишити відповідь