Проекти

Децентралізація. Процес розпочато.

20K

В суботу, окрім участі у посадці дерев та зборів Радикальної партії, наші активісти відвідали захід організований “Рухом територіальних громад” в с. Забір’я.

Метою заходу було розказати представникам громади, громадським діячам про таке явище як децентралізація.

Коли питаєш пересічного жителя наших сіл про децентралізацію, то розумієш, що наші громадяни не мають уявлення про переваги, котрі може принести реалізація цієї реформи.

Часто кажучи про децентралізацію забувають додавати слово, котре має безпосередній вплив на мешканців нашої громади – ВЛАДА! Правильно писати та казати – ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ!

Якщо дуже простими словами, то нам зараз пропонують добровільно об’єднатись із нашими сусідами, як то кажуть “по коханню”. Таке об’єднання передбачає безпосереднє фінансування напряму із бюджету. Тобто ми не будемо залежати від “примх” району (його не буде, залишиться тільки обласний центр), а будемо активно заробляти та витрачати зароблені кошти самостійно.

Всі решту функції влади будуть покладені на місцеву владу, що розв’яже руки і дасть можливість працювати оперативно та швидко вирішувати проблеми наших сіл.

Наприклад, чи знали ви, що для того, аби зрізати аварійне дерево на вашій вулиці, потрібний дозвіл із екологічної служби району? Тобто місцева влада повинна звернутися за дозволом, чекати поки “вічно зайнятий та голодний” еколог приїде на обстеження та винесе свій вердикт. За той час аварійне дерево може пошкодити ваше майно чи, не дай Боже, забрати чиєсь життя. Хто понесе відповідальність за це? На 100% місцева влада. Хоча, якщо вони порушать правила та самостійно видалять аварійне дерево, отримають по “шапці” від екологічної служби. Де справедливість? Чому ми, громадяни села, котрі платять свої податки, повинні терпіти цю маячню із радянської епохи?

Те ж саме стосується стану доріг. Правда, що в цьому році стан доріг в нашому селі просто вражає? Багато хто каже, що за 25 років незалежності не пам’ятають аби дороги були в такому поганому стані… Питання до місцевої влади? Так! Але дорога на балансі у районному відділі. І “князьки” із Райавтодору, котрі живуть у прекрасних будинках та їздять на дорогих автомобілях, відповідають, що “нєт дєнєг на ваши дорогі”, але за 20% “відкату” якось дивним чином ті гроші з’являються.

Те ж саме і про медицину, і про освіту, і про культуру… У всіх тих питаннях ми залежимо від районних “князьків”, котрі роздають субвенції самим лояльним головам сільських рад. Звичайно, що місцева влада мусить ділитися шматком пирога, аби показати, що вони щось роблять для членів громади.

Бюджет нашого району на цей рік складає 2 (!!!) мільярда гривень. Мінімум 20% тих коштів не доходить до кінцевих споживачів та осідає в кишенях “прібліженних”. Можете порахувати скільки грошей не доходить до того, аби зробити наше життя більш комфортним та безпечним.

Наш район наразі обслуговує команда із 150 (!!!) професіоналів, кожен із них отримує в середньому 4 000 грн на місяць. За рік ці “профі” з’їдають більше, аніж бюджет нашої громади. Що ми натомість отримуємо? Голодних і босих чиновників!

Таких прикладів можно наводити дуже багато. Але це не наблизить нас до того часу, коли наші діти зможуть жити в безпечному та багатому селі.

Що ж робити? Ми пропонуємо нашому голові почати рух у напрямку децентралізації. Не треба чекати, поки вступить в дію закон та нас примусово включать в якусь ОТГ (об’єднана територіальна громада). Як ви вже читали раніше, то нас “активно” сватають в Боярську ОТГ. Але Боярка не дуже хоче об’єднуватися із кимось, тому що вони самодостатні в нинішних межах і не хочуть “годувати” бідні села…

Ну і звичайно, голови громад бояться ініціювати процес об’єднання, тому що це автоматично приведе до місцевих перевиборів і багато із них будуть усунені від “кормушки”.

Наша позиція: почати переговори по приєднанню до ОТГ Чабани із центром в однойменному селищі. По перше, туди легко та швидко добратися (в ту ж саму Боярку потрібно дві маршрутки). По друге, Чабани досить компактне та акуратне селище, що активно розвивається. По третє, у нас є із ними кордон, та вони знаходяться на шляху до Києва.

В ідеалі було б добре об’єднатися із селами, котрі прилягають до міжнародної траси Київ-Одеса на відтинку Київ-Глеваха. Таке об’єднання принесло би дуже багато інфраструктурних переваг та можливостей для розвитку об’єднаної громади.

Настав час для змін. Зміни – це завжди боляче, незрозуміле, тривожне, страшне. Але достатньо зробити крок назустріч цьому страху, і ви зможете переконатися в тому, що жити в об’єднаній громаді стане набагато легше, комфортніше та безпечніше. Це дасть можливість створити робочі місця, привабити інвесторів, розібратися із побутовим сміттям та почати жити по-людськи.

Ми на правильному шляху?

Все буде СІВЕРКА 

 

 

siverka
Авторsiverka
Активісти ГО “Сіверка” декларують свою готовність почути кожного. І не тільки почути, але й надати якісну допомогу членам нашої громади.

Залишити відповідь